Yağmurlu günlerde nasıl makyaj yapılır?

2013-07-30 17:03:00
Yağmurlu günlerde nasıl makyaj yapılır? |  görsel 1

1-) BB krem;
BB kremler, cildinizde ağırlığa neden olmaz. Normal nemlendirici krem gibi cildinize sürüp üzerine makyajınızı yapabilirsiniz. Üstelik BB krem sayesinde fondöten kullanmanıza da gerek kalmaz. Çünkü BB krem; istenmeyen lekeleri, izleri ve ciltteki renk eşitsizliğiniz kapatır. Ayrıca yağmurlu havalarda da uzun süre kalıcılığını korur.

2-) Suya dayanıklı maskara;
Yağmurun azizliğine uğramamak için, suya dayanıklı maskara kullanmak şarttır. Gözlerinden simsiyah akan bir boya ile karşılaşmayı kimse istemez. Bu nedenle özellikle yağmurlu günlerde ve sonbaharda suya dayanıklı maskara kullanmanızı tavsiye ederiz.

3-) Krem allık;
Her mevsimde rahatlıkla kullanılabilen krem allıklar, kolay kolay silinmez ve uçup gitmez. Harika bir hayat kurtarıcıdır. Kolayca uygulanır ve etkisini uzun süre devam ettirir. Yağmurlu havalarda kullanılabilecek en uygun allıktır.

4-) Kapatıcı;
Lekeleri ve göz altlarını kapatmak için kapatıcılardan yardım alırız. Ancak kapatıcı kullanırken, cildimizle uygun bir renkte olmasına da dikkat etmeliyiz. Uygun renkte olan ve düzgünce sürülmüş bir kapatıcı, yağmur yağsa bile görünümünü kaybetmez.

6
0
0
Yorum Yaz